Varenie prepelíc vajcia: Najlepšie recepty nájdete tu!
V minulosti boli prepracované vajcia skutočným luxusom, ale dnes nie sú – môžu byť zakúpené v akomkoľvek dobre zásobenom supermarkete a stáť oveľa menej, ako by ste mohli očakávať. Priemerné vajce z kureniec vážia asi 10-12 gramov a s lúpanou miskou je naozaj zaujímavé pozrieť sa. Kuriatkové vajcia sú tiež zdravšie ako kuracie vajcia, pretože obsahujú oveľa viac vitamínov, minerálov, esenciálnych aminokyselín a o 15% menej cholesterolu. Tieto vajcia navyše chutia oveľa lepšie a nespôsobujú alergické reakcie. V tomto článku nájdete pokyny na prípravu vajec prepelíc a niektoré nádherné recepty s nimi. Nechajte sa inšpirovať!
Varenie prepelíc vajcia: ako sa to robí?
Väčšina ľudí môže mať pravdu, keď si myslí, že najľahšou úlohou v kuchyni je variť vajcia. Existuje však niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré je potrebné mať na pamäti pri varení prepelíc – sú odlišné od kuracích vajec, takže si vyžadujú aj špeciálnu prípravu. Pre varené prepelicové vajcia najskôr prineste veľkú nádobu s vodou do varu – vajcia by mali mať dostatok miesta, aby sa navzájom nehádali. Vložte kačacie vajcia do vriacej vody a čakajte na potrebný čas: pre varené vajíčka asi 4 minúty, pre voskové – 2,5 minúty a pre mäkké – nie viac ako 2 minúty. Potom vložte varené vajcia do ľadovej vody a počkajte, kým sa úplne nevychladnú. Vajcia z prepelíc sú v skutočnosti ťažšie kôrovce ako kuracie vajcia – na tento účel použite ostrý nôž. Varené prepelicové vajcia môžu byť podávané ako pochúťka, napríklad na večierku – vaši hostia určite zaujmú! Nižšie nájdete niekoľko chutných receptov s kačiacimi vajcami.
Vyprážané kačacie vajcia
Môžete vlastne variť kačacie vajcia iným spôsobom. Možno ste už už konzumovali kuracích vajec – kačacie vajcia môžu byť tiež pripravené. Na jednu porciu potrebujete asi 5 kŕčových vajec – toto množstvo skutočne zodpovedá kuracímu vajcu. Zlomte vajcia na tanieri pomocou ostrého noža a priveďte hrniec s vodou do varu s lyžicou octu. Vložte vajcia do vriacej vody asi 1-1,5 minúty a použite lyžicu, aby sa vajíčko neroztopilo vo všetkých smeroch. Varené kačacie vajcia môžu byť osolené a opekané a podávané v pohári s cibuľou alebo bylinkami podľa vášho vkusu. Môžete tiež pripraviť chutné predjedlá na večierok – dajte varené vajcia na chlieb, namazať majonézou a pridajte niekoľko plátkov údeného lososa, smotanového syra a cibule podľa želania.
Vajcia z prepelíc v hniezde zemiakov
Pre tento recept potrebujete nasledujúce zložky: 6 krupičích vajec, 2 veľké zemiaky, nejaké mlieko alebo smotanu, trochu masla, soli a korenia. Zemiaky nakrájame na malé kúsky a nechajte ich vrieť v nasolenej vode. Vypustite vodu a rozdrobte varené zemiaky vidličkou. Pridajte trochu masla a mlieka alebo krému, posypte soľou a korením a dobre premiešajte túto zmes. S pomocou potrubného vrecka tvoríte hniezdo vajíčok z hmôt zemiakov. Pripravte prepracované vajcia s maslom ako smaženými vajcami a umiestnite ich do dokončeného hniezda. Podávajte s party krevety alebo čerstvý šalát ako prílohu.
Teplý šunkový syr toast s prepelicovými vajcami
Šunka a sýrový toast s kačiacimi vajcami sú tiež ideálne na párty a môžu sa pripraviť rýchlo a ľahko. Budete potrebovať: 12 malých plátkov chleba, 12 prepelíc, 12 plátkov šunky podľa vášho výberu, 12 plátkov syra, soľ, korenie a trochu masla. Maste každý kúsok chleba s maslom a položte šunku a syr plátok na vrchole. Plátky chleba položte do pečenej pece niekoľko minút, kým sa syr neroztopí. Pečené vajíčka vypečte ako smažené vajcia a každé vajce položte na šunku a toast. Prajeme Vám dobrú chuť!
Príprava prepelíc vajcia – viac nápadov